Lig Detayları

Nedir?
Tek Pota Ligi, kurumsal şirketlerin çalışanlarından oluşan basketbol takımlarının katılımıyla organize edilen, bu alandaki en geniş kapsamlı ve en profesyonel basketbol organizasyonu olma özelliği taşıyan bir prestij ligidir.

Nerede oynanır?
İstanbul: Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi / Sultangazi
İzmir: Zübeyde Hanım Arena / Karşıyaka
Ankara: M.E.B. Beşevler Spor Salonu / Çankaya

Ne Zaman?

Yılda 2 kez düzenlenir.
2018 Bahar Dönemi: 23 Mart – 4 Mayıs
2018 Güz Dönemi: 26 Ekim – 14 Aralık

* Müsabakalar, organizasyon komitesinin belirlediği hafta içi günleri saat 19:00- 23:00  saatleri arasında oynanır.

2018 Türkiye Finalleri: 11 Mayıs 2018 (İl Şampiyonları Antalya’daki Türkiye Finallerine katılma hakkını elde ederler.)

Kaç şirket katılıyor?

Her şehirde 30 şirket katılır.
Takım başına oyuncu sayısı: 4 as + 6 yedek: Toplam 10 oyuncudur.

Şampiyon Nasıl belirlenir?
Takımlar, illerinde 5’erli 6 grup halinde kümelendikten sonra, gruplarında ilk 4 sırayı alabilmeleri halinde bir sonraki tura yükseleceklerdir. Lig, bu turun ardından tek maçlı eleme usulü devam edecektir.
İl şampiyonları Türkiye Finallerine katılmak için Antalya’ya gelir.

Ücrete Neler Tabidir?
• Her müsabakada hakemin yanı sıra 3 saha koordinatörü, 4 kameraman, 2 Spiker, 3 Supervisor ve 3 Canlı yayın ekibi  event alanının eksiksiz organizasyonunu sağlarlar.
• Etkinlik boyunca tüm maçlar spikerli olarak ve HD teknolojisiyle Canlı olarak yayınlanır. Etkinlik ile ilgili detaylı haberler, istatistikler, basın toplantıları, profesyonel  fotoğrafları ertesi gün www.tekpotaligi.com adresinde yayınlanır.
•Oynanan tüm maçların HD görüntülerini tekpotaligi.com adresinden ilgili maçın linkine tıklayarak maçın tamamını izleyebilirsiniz.

Türkiye Finalleri
Bahar ve Güz Sezonlarında şampiyon olan il temsilcileri Mayıs ayında Antalya’da 5. yıldızlı otelde gerçekleşecek olan Türkiye Finallerine katılım hakkı sağlarlar ve Türkiye’nin en büyük şirket basketbol takımı olmak için mücadele ederler.